pełnoKrwiści zachęcają do badań!
Profilaktyka zdrowotna nigdy nie należała do narodowych przyzwyczajeń Polaków. Częściej sprawdzamy stan techniczny naszych samochodów, niż wykonujemy morfologię krwi. Niewiele wiemy o lipidogramie, czy też o odczynie Biernackiego. Dlatego też rusza akcja edukacyjna pełnoKrwiści, zachęcająca Polaków do regularnych badań profilaktycznych.
2021-04-07, 07:00

pełnoKrwisty początek akcji zaplanowano na 7 kwietnia. W tym dniu obchodzimy bowiem Międzynarodowy Dzień Zdrowia. Trudno o lepszy moment na zwrócenie uwagi Polaków na profilaktykę zdrowotną. Szczytowi kolejnej fali zakażeń koronawirusem towarzyszą informacje o chorobach współistniejących i ich wpływie na przebieg epidemii. Jeszcze nigdy nie doświadczyliśmy w tak namacalny sposób  braku odpowiedzialnego podejścia do naszego własnego zdrowia. Twórcy akcji i jej ambasadorzy stawiają sobie za cel zachęcenie Polaków do regularnego, profilaktycznego badania krwi. To z jego pomocą można z odpowiednim wyprzedzeniem dostrzec niepokojące sygnały, które wysyła nam organizm. 

 „Zależy nam na tym, żeby Polacy przekonali się do profilaktyki i regularnych badań kontrolnych. Pobranie krwi to tylko krótka chwila, która niejednokrotnie może się przyczynić do wczesnego wykrycia i leczenia wielu chorób. Mam nadzieję, że akcja pełnoKrwiści pomoże uświadomić to wielu Polakom“ – mówi Dominik Swadźba z uPacjenta.pl, które jest partnerem merytorycznym akcji.

Rozmowy Wyssane z Palca, czyli edukacyjny podcast z dawką humoru

Jednym z elementów akcji jest podcast pn. „Rozmowy Wyssane z Palca“, w którym istotne tematy przeplatają się ze sporą dawką humoru. Goście audycji opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z wizytami w gabinetach lekarskich. 

Wszystko po to, żeby raz na zawsze rozprawić się z mitami i stereotypami, które towarzyszą pobieraniu krwi. Jednym z gości „Rozmów Wyssanych z Palca” jest znana trenerka personalna Adrianna Palka, autorka RunBooka i metody Train My Way: 

- Kiedy rozmawiam o badaniach, kobiety mówią, że się boją albo mdleją, bo nie przepadają za widokiem krwi. Ale nie jesteśmy w stanie inaczej sprawdzić naszego stanu organizmu - mówi Palka. - Tak samo, jak z dentystą; musimy zrobić regularny przegląd, żeby sprawdzić, czy nie ma czegoś, co może się przerodzić w poważniejszy problem - dodaje.

W ramach akcji pełnoKrwiści Polacy dowiedzą się, jak często należy przeprowadzać badania profilaktyczne, jak można bezpiecznie zbadać krew w czasie pandemii oraz w jaki sposób należy odczytywać wyniki badań i czy należy robić to samodzielnie. 

Patronat merytoryczny pełnoKrwistych

Akcja odbywa się pod merytorycznym patronatem uPacjenta.pl, najszybciej rozwijającego się polskiego startupu medycznego, realizującego profilaktyczne badania krwi w domu pacjenta.

Więcej informacji dotyczących akcji można znaleźć na Facebooku oraz Instagramie

Podcastu „Rozmowy Wyssane z Palca” można posłuchać w popularnych serwisach streamingowych i aplikacjach podcastowych takich jak: Spotify, Google Podcasts oraz YouTube. 

KONTAKT / AUTOR
Łukasz Jurkiewicz
Agencja PR Pan Pikto
695 471 000
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.